The host record cannot be created Refused

Merhaba,

Geçenlerde bir müşterimizde DNS sunucusunda bir A kaydı açmamız gerekti DNS konsoldan A kaydını açmak istediğimizde “The host record deneme.domain.local cannot be created Refused” hatası aldık eğer sizde aynı hatayı alırsanız yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

Hata;

image

İlk olarak hatanın Default Domain Controller Policy’ de “User Rights Assignment” Altında  “Manage auditing and security log “ içerisinde Domain Administrator grubu ekli olmadığından bu hatayı almaktaydım.

Fakat bundan önce başka  bir sorunum vardı 🙂 Default Domain Controller Policy objesi bozulmuş ve açılmıyordu bunun için önce bu policy’i düzeltmemiz  gerekiyor bunun için bir komut kullanılması gerekli.

Yönetici hakları ile komut satırını açıyoruz.

Default Domain Policy ayarlarına geri dönmek için : dcgpofix /target:Domain
Default Domain Controller Security Policy ayarlarına geri dönmek için: dcgpofix /target:dc

image

 

Bu işlemden sonra,

Default Domain Controller Policy/Computer configuration/Policies/Windows Settings/Security Settings/Local Policies/User Rights Assignment/Manage auditing and security log  Bu objenin içerisine Domain Administrator Grububu dahil edip gpupdate /force komutunu çalıştırdıktan sonra DNS servisini durdurup başlattıktan sonra probleminiz düzelmiş olacaktır.

Umarım Faydalı olur.

The following two tabs change content below.
Hakkımda Daha Fazla Bilgi için http://www.huseyinkartal.net/hakkimda/ ziyaret ediniz iletişim için : huseyin.kartal@live.com adresini kullanabilirsiniz.

Latest posts by Huseyin KARTAL (see all)

Hakkımda Daha Fazla Bilgi için http://www.huseyinkartal.net/hakkimda/ ziyaret ediniz iletişim için : huseyin.kartal@live.com adresini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.