Group Policy Üzerinden Remote Desktop Aktifleştirme.

Group Policy üzerinden uzak masaüstünü aktifleştirmeden önce, Windows firewall üzerinden uzak masaüstü için gerekli izinleri vermemiz gerekiyor.

Windows Firewall RDP Enable,

Computer Configuration > Policies > Administrative Templates > Network > Network Connections > Windows Firewall > Domain Profile > “Windows Firewall: Allow Inbound Remote Desktop Exception

 

Bu özelliği Aktifleştiriyoruz. “Enable”

image

 

Daha sonrasında Remote Desktop (Uzak Masaüstü) aktifleştirmek için policy’i düzenleyelim.

Computer Configuration > Policies > Administrative Templates > Windows Components > Remote Desktop Services > Remote Desktop Session Host > Connections > enable the policy “Allow Users to connect remotely using Remote Desktop Services” Note: this used to be  > Windows Components > Terminal Services > “Allow users to connect remotely using Terminal Services”  Seçeneğini “Enable” ediyoruz.

image

Bu işlemlerden sonra policy alan kullanıcıların uzak masaüstü açık olacaktır.

The following two tabs change content below.
Hakkımda Daha Fazla Bilgi için http://www.huseyinkartal.net/hakkimda/ ziyaret ediniz iletişim için : huseyin.kartal@live.com adresini kullanabilirsiniz.

Latest posts by Huseyin KARTAL (see all)

Hakkımda Daha Fazla Bilgi için http://www.huseyinkartal.net/hakkimda/ ziyaret ediniz iletişim için : huseyin.kartal@live.com adresini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.