Trend Micro™ Smart Protection Network™ Nedir ? Nasıl işler? Temel bilgiler

Nedir ?

Trend Micro™ Smart Protection Network™ sayesinde; kötü niyetli dosyalar, istenmeyen e-postalar, şifre çalma girişimleri, Web tehditleri, hizmet reddi saldırıları, Web zayıflıkları, veri kaybı ve birleşmiş saldırılar gibi en son tehditleri ağınıza ya da bilgisayarınıza ulaşmadan önce durdurabilirsiniz.

Trend Micro Smart Protection Network, nereden bağlanırsanız bağlanın, evden, şirketinizin ağından ya da yoldan, anında koruma sağlamak için bulut (internet tabanlı) teknolojileri, bulut istemci mimarisi ile bir araya getiriyor.

Önemli Bileşenler

Web İtibarı Teknolojisi

Web sitelerinin ve sayfalarının güvenilirliğini takip etmek için, dünyadaki en büyük etki alanı – itibar veritabanlarından birini kullanır
Yasal sitelerin genellikle belirli bölümleri saldırıya uğradığı için, Web etki alanlarına ve sayfalara ya da bağlantılara tek tek itibar puanları atar
Kullanıcıların riskli ya da virüs bulaşmış sitelere erişmelerini engeller

 

E-posta İtibarı Teknolojisi

IP adreslerini bir itibar veritabanına dayalı olarak kontrol ederek doğrular
E-posta göndericisinin itibarını gerçek zamanlı olarak değerlendirir
Sürekli yapılan IP adresi analizleri ile itibar değerlendirmelerini düzeltir
Kötü niyetli e-postalar ve buluttaki zombiler gibi tehditleri size ulaşmadan önce durdurur

 

Dosya İtibarı Teknolojisi

Kullanıcı erişimine izin vermeden önce, her bir dosyanın itibarını kapsamlı bulut veritabanına dayalı olarak kontrol eder
Kontrol sürecinde minimum düzeyde gecikme olacağından emin olmak için yüksek performanslı içerik teslimat ağlarını ve yerel önbellek sunucularını kullanır
Yerel model dosyasının boyutunu azaltmak ve dolayısıyla da, “Tehdit Hacmini” -bugün yaratılan devasa tehdit sayısı- en aza indirgemek için bulut istemci mimarisinden yararlanır

Davranış Analizi özelliğine sahip Bağıntı Teknolojisi

Kötü niyetli olup olmadıklarını belirlemek için bir tehdidin etkinlikleri ile bileşenleri bağıntılı hale getirilir
Tehditlere gerçek zamanlı olarak tepki verildiğinden emin olmak için, birden fazla tehdit veritabanını sürekli olarak günceller

Akıllı Geri Bildirim Programı

Toplumu koruyan “mahalli devriye” sistemi. “Birlikte daha iyi güvenlik” için Trend Micro ürünleri, araştırma merkezleri ve teknolojiler arasında 27/7 iletişim
Tek bir müşterinin itibar denetiminde yeni bir tehdit saptandığında, Trend Micro’nun küresel tehdit veritabanlarında yapılan otomatik güncellemeler

Tehdit İstihbaratı—TrendLabs

Trend Micro’nun araştırma, hizmet ve destek merkezlerinden oluşan 24/7 küresel ağı
Saldırıları algılayacak, önceden durduracak ve ortadan kaldıracak şekilde tasarlanan gerçek zamanlı güvenlik önlemlerini sağlayan, dünya çapında 1.000’in üzerinde güvenlik uzmanı
Tehdit Toplama

Sanal sunucular, bildirimler, geri bildirim döngüleri, Web’de gezinme teknolojileri, müşteriler, ortaklar ve TrendLabs tehdit araştırma merkezinden oluşan kapsamlı bir küresel ağ ile sürekli olarak tehdit istihbaratı toplanır.
Tehdit Analizi

Tehdit verileri Trend Micro’nun kötü niyetli bilgi veritabanları ve TrendLabs araştırma, hizmet ve destek merkezlerinden gelen sorgular aracılığıyla bir araya getirilir, analiz edilir ve bağıntılı hale getirilir.

Rakamlarla Trend Micro Güvenliği

Internet içerik güvenliğinde 20 yılı aşkın bir süredir devam eden liderliği, dünyanın beş farklı konumunda beş veri merkezi ve 24/7 tehdit gözleme ve saldırı önleme hizmetleri sunan 1.000’in üzerinde küresel güvenlik uzmanı sayesinde, Trend Micro sadece bir günde 2,8 terabaytın üzerinde veriyi işleme alır:
45 milyar URL, e-posta ve dosya sorgusu*
Günde 5 milyarın üzerinde tehdidi engeller
Her gün 75 milyondan fazla kullanıcı bağlanır

* Verilen rakamlar önbelleğe alınmamış sorgulardır. Trend Micro bant genişliğini ve sorgu hızını artırmak için önbellek teknolojisini kullanır.

 

Önemli avantajlar.

Daha Akıllı Hale Getirilmiş Güvenlik

Trend Micro Smart Protection Network™, tehditleri size ulaşmadan önce durdurur. Her tür tehdide karşı koruma: kötü niyetli dosyalar, istenmeyen e-postalar, şifre çalma girişimleri, Web tehditleri, hizmet reddi saldırıları, Web zayıflıkları, veri kaybı ve birleşmiş saldırılar.
Nereden Bağlanırsanız Bağlanın, Anında Koruma

Dosyalar, e-postalar ve URL’ler buluttaki sürekli güncellenen ve bağıntılı tutulan tehdit veritabanlarımıza dayalı olarak kontrol edilir ve nereden ve nasıl bağlanırsanız bağlanın, ofiste, evde ya da yolda, en son tehditlere karşı otomatik koruma sağlanır.

Önleyici Güvenlik, Sistem Kaynakları Üzerindeki Yükü Azaltır

Tehditleri ağınıza ya da bilgisayarınıza ulaşmadan önce bulutta durduran bir bulut istemci mimarisine sahip olan Trend Micro Smart Protection Network, sistem kaynaklarınızın üzerindeki yükü azaltır ve zaman alan imza indirmeleri gereksinimini azaltır.

Daha Gelişmiş, Çok Katmanlı Koruma

SaaS ve tesis içi Web, mesajlaşma ve uç nokta güvenlik çözümlerinde faydalanılan Trend Micro Smart Protection Network, teknik anlamda uzman siber suçluların bilgilerinizi çalmalarını ve itibarınıza zarar vermelerini önler.

Birlikte Daha İyi Güvenlik

Trend Micro ürünleri ve hizmetleri Trend Micro Smart Protection Network’ü sürekli olarak güncelleyerek zararlı olma olasılığı yüksek faaliyetlerle ilgili Akıllı Geri Bildirim sağlar. Sürekli bağıntılı tutma özelliği, tüm kullanıcılar için daha güçlü ve”birlikte daha iyi” güvenlik sağlar.

Kalitesi Kanıtlanmış İçerik Güvenliği Liderliği Ve Uzmanlığı

Trend Micro Smart Protection Network 20 yıllık İnternet içerik güvenliği liderliği ile güçlendirilen ve dünyanın her yerindeki tüketicilere ve şirketlere 24/7 tehdit gözleme ve anında saldırı önleme hizmetleri sunan 1.000 güvenlik uzmanı tarafından desteklenen, kalitesi kanıtlanmış bir yaklaşım sunar.

The following two tabs change content below.
Hakkımda Daha Fazla Bilgi için http://www.huseyinkartal.net/hakkimda/ ziyaret ediniz iletişim için : huseyin.kartal@live.com adresini kullanabilirsiniz.

Latest posts by Huseyin KARTAL (see all)

Hakkımda Daha Fazla Bilgi için http://www.huseyinkartal.net/hakkimda/ ziyaret ediniz iletişim için : huseyin.kartal@live.com adresini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.