Exchange 2007 &2010 Owa Yönlendirme. (http redirection)

Merhabalar bu makalemizde OWA yönlendirmesini göreceğiz

Öncelikle bu duruma ihtiyaç duymamızın sebebi sistemciler olarak owa’nın giriş adresini sürekli olarak aklımızda tutabiliriz fakat kullanıcılar bu konuda bilgili olmayabilirler normalde owa girişi https://mail.domain.com/owa adı altından yapılmaktadır kullanıcılarımız https://mail.domain.com adresinden bağlantı kurmaya çalıştıkları anda aşağıdaki resimdeki gibi bir hata almaktadırlar.

 

image001

Biz ise bu makalemizde https://mail.domain.com üzerinden owa ekranının direk olarak gelmesini sağlayacağız.

Öncelikle IIS Manager’i açıyoruz Sites başlığını genişleterek Default web site’a tıklayıp bir yandaki ekrandan HTTP Redirect bileşeninin içerisine giriyoruz.

image002

 image004

Bu işlemleri yaptıktan sonra başlat çalıştır dan iisreset /noforce yazıp iis’i restart ediyoruz bu işlem sonrasında https://mail.domain.com adresini yazan bütün kullanıcılar direk olarak owa ekranına ulaşıyor olacaktır.

The following two tabs change content below.
Hakkımda Daha Fazla Bilgi için http://www.huseyinkartal.net/hakkimda/ ziyaret ediniz iletişim için : huseyin.kartal@live.com adresini kullanabilirsiniz.

Latest posts by Huseyin KARTAL (see all)

Hakkımda Daha Fazla Bilgi için http://www.huseyinkartal.net/hakkimda/ ziyaret ediniz iletişim için : huseyin.kartal@live.com adresini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.